Nike Romaleos 3 - recenze, informace, představení a porovnání s Romaleos 2


Stručné představení Nike Romaleos 3

Nike Romaleos 3 byla dlouho očekávaná vzpěračka. Zatímco konkurence "nelenila" a přišla s mnoha novými modely (nové adidas AdiPower, Leistung, FastLift, Legacy, Powerlift apod.), firma Nike zůstala věrná své tradici a další iteraci vzpěraček Romaleos představila na začátku roku 2017. Při nástupu nových bot měla firma Nike těžkou pozici. Díky obrovskému úspěchu předchozích bot na vzpírání Romaleos 2 sice bylo očekávání obrovské a mnoho sportovců se těšilo na obměnění bot, ale na druhou stranu laťka byla nastavena extrémně vysoko. Jak se s touto výzvou značka Nike popasovala, se dočtete níže.

Nejširší výběr bot na vzpírání, weightlifting, powerlifting najdete v pražské WORKOUT prodejně, nebo na eshopu botyobleceni.cz. Najdete zde více jak 50 druh vzpěračských bot ( Romaleos 2, Adidas Adipower, Powerlift, Inov8 Fastlift..). Dále si zde můžete zakoupit bandáže všech tuhostí na kolena i zápěstí (IPF), chrániče kolen (Rehband) i holení, opasky, dresy. Vše si můžete osobně vyzkoušet a i si zacvičit, abyste zjistili při zátěži, co je pro Vás nejlepší. Přijďte, těšíme se na Vás - tým WORKOUT - botyObleceni.cz

Základní popis Nike Romaleos 3

Hned při prvním pohledu na Nike Romaleos 3 uvidíte mnoho zásadních rozdílů oproti předchůdci. Prvním z nich je robustnost. Nike Romaleos 2 je extrémně robustní a extrémně stabilní bota, zatímco Romaleos 3 je bota, která jde cestou spíše odlehčeného stylu. Romaleos 3 jsou tak mnohem flexibilnější, ovšem za cenu snížené stability,kterou ocení zejména vzpěrači.

Dalším rozdílem je přechod dvoupáskového upnutí na jednopáskové, jako je u většiny konkurence (vyjma Reebok Legacy a Reebok Lifter 2 Plus). Mnoho vzpěračů "kvitovalo" dvoupáskové upnutí pro lepší ukotvení nohy, ale po vyzkoušení Romaleos 3 byli povětšinou velmi spokojeni. Může za to také technologie Flywire, kterou Nike za dobu mezi oběma modely vyvinula. Technologie Flywire díky přesně umístěným vláknům zajišťuje dynamickou fixaci a podporu tam, kde je potřeba. Zároveň také pomáhá výrazně snižovat hmotnost boty.

Na první pohled si také všimnete loga, které se přesunulo z boku (Romaleos 2) na horní přední část boty u Romaleos 3. V horní přední části jsou také nově stěrbiny, které výrazně napomáhají dobrému větrání boty. Ostatním parametrům (patní klín, materiál, odolnost ...) se budeme věnovat podrobněji níže.

Patní klín a podrážka Romaleos 3

Výšku patního klínu má Romaleos 3 se svým předchůdcem velmi podobnou. Romaleos 2 má efektivní výšku patního klínu 19 mm, Romaleos 3 má 20 mm (efektivní výška je rozdíl výšky pata/špička). Byť jsou obě boty udělány velmi kvalitně, stabilita podrážky výrazně nahrává staršímu modelu, který předčí nejspíše vše co je nyní na trhu (včetně nových Reebok Legacy - ty jen o kousek :)). Také životnost podrážky hraje pro starší model, ovšem to platí pro vzpěrače těžkých vah.

Další velkou změnou je u Romaleos 3 pružná přední část, díky které je tato bota určena nejen na vzpírání, ale také na různé další cviky / workouty. Zatímco Romaleos 2 je kromě vzpírání (a zatloukání hřebíků :) ) opravdu nepoužitelná, z nové Romaleos 3 se stává výborný pomocník i pro další cviky (ocení zejména příznivci CrossFitu ;) ).

Zpracování a svršek bot Nike Romaleos 2

Obě boty mají perfektní zpracování, jak jsme si ovšem u Nike vzpěraček již zvykli. Romaleos 2 je ovšem robustní těžká bota, zatímco Romaleos 3 je odlehčená díky novým technologiím a také lépe odvětrávaná. Romaleos 2 má také kovové oka na pásky, které působí mnohem odolněji než plastové u jeho nástupce. Při testování bylo ověřeno, že Romaleos 2 vydrží výrazně více, než jeho nástupce, což je daň za odlehčení a "zflexibilnění" boty.


Vložky do bot u Romaleos 2 a 3

Stejně jako u předchozího modelu, i u Romaleos 3 dostanete k botám dvoje vložky. Klasické měkké vložky pro trénink a tvrdé vložky na závody.

Nejširší výběr bot na vzpírání, weightlifting, powerlifting najdete v pražské WORKOUT prodejně, nebo na eshopu botyobleceni.cz. Najdete zde více jak 50 druh vzpěračských bot ( Romaleos 2, Adidas Adipower, Powerlift, Inov8 Fastlift..). Dále si zde můžete zakoupit bandáže všech tuhostí na kolena i zápěstí (IPF), chrániče kolen (Rehband) i holení, opasky, dresy. Vše si můžete osobně vyzkoušet a i si zacvičit, abyste zjistili při zátěži, co je pro Vás nejlepší. Přijďte, těšíme se na Vás - tým WORKOUT - botyObleceni.cz


Shrnutí bot Nike Romaleos 3 a srovnání s Romaleos 2

Vzpěračky Nike Romaleos 3 jsou boty, které rozhodně stojí za úvahu, pokud ve svém tréninku vzpíráte, dřepujete apod. Určité rozčarovaní některých weightlifterů je způsobeno tím, že Nike Romaleos 3 považovali za přímého nástupce Nike Romaleos 2. Tím ale Romaleos 3 nejsou (proto také Nike pokračuje s výrobou Romaleos 2).

Romaleos 3 je skvělá bota na vzpírání, pokud ale nevyžadujete maximální stabilitu, která je vlastní Romaleos 2. Na druhou stranu vám Romaleos 3 umožní díky flexibilní přední části všestranný trénink složený nejen ze vzpírání. Díky pružné přední části tak boty můžete využít mnohem více. Typický příklad využití je třeba crossFit či sport, kde potřebujete boty s podpatkem jen jako součást tréninku. Pokud jste čistokrevný vzpěrač, doporučujeme sáhnout po Romaleos 2.

Oproti tomu Romaleos 2 je nekompromisní bota čistě jen na vzpírání. Odolnost i parametry této boty stále nebyly překonány a proto většina vrcholových vzpěračů stále sáhne nejčastěji po této botě.

Klady a zápory Romaleos 3

Klady Romaleos 3
 • Kvalitně provedená bota
 • Výborné obepnutí nohy díky technologii FLYWIRE
 • Efektivní výška paty 20 mm
 • Velmi lehká a flexibilní bota nejen na vzpírání
 • 2 vložky do bot (tréninková, závodní)
 • Velký výběr barev
 • Zápory Romaleos 3
 • Nevydrží tolik jako Romaleos 2
 • Není tak stabilní jako Romaleos 2
 • Klady a zápory Romaleos 2

  Klady Romaleos 2
 • Extrémně odolná bota
 • Dva pásky pro perfektní upnutí nohy
 • Efektivní výška paty 19 mm
 • Nekompromisně stabilní bota
 • 2 vložky do bot (tréninková, závodní)
 • Velký výběr barev na WORKOUT.eu
 • Zápory Romaleos 2
 • Těžká bota (pro vzpírání nevadí)
 • Díky velmi tuhé podrážce vhodná pouze na vzpírání, nebo dřepy
 • Oboje boty můžete osobně vyzkoušet v pražské prodejně WORKOUT, která se specializuje přímo na boty a oblečení pro vzpírání a crossfit. Najdete zde i doplňky jako bandáže kolen, bandáže zápěstí, vzpěračské dresy (trikoty), podkolenky a mnohé další doplňky či vybavení. V prodejně WORKOUT najdete také více jak 60 druhů vzpěračských bot různých značek.

  Veškeré produkty na vzpírání a CrossfFt si můžete detailně prohlédnout / zakoupit zde.

  O nás

  WORKOUT | BotyOblečení.cz
  autorizovaný obchod Reebok

  V našem obchodě nabízíme nejširší výběr bot a oblečení na vzpírání v ČR. Vše, co v našem eshopu uvidíte, máme skladem, nebo na externím skladě s dostupností do jednoho týdne.

  www.botyobleceni.cz
  www.workout.eu

  WORKOUT | BotyOblečení.cz

  Adresa kamenné prodejny:
  Suchý vršek 33, 158 00 Praha 5

  Tel.: 775 564 689
  Email: info@botyobleceni.cz

  Otevřeno:
  Po–Pá: 9:00 – 18:00
  Středa: 9:00 - 20:00
  Sobota: 10:00 - 14:00